• ROK SZKOLNY 2022/2023

• 8 grudnia został rozstrzygnięty XIV  Konkurs Poetycki i Prozatorski "W słowach utopieni...".

Organizatorami konkursu byli Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Raciszynie oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Działoszyn . Jak co roku, patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Pan Rafał Drab. W tegorocznej edycji uczestnicy zmagali się z hasłem: „Myśl wielka zwykle usta do milczenie zmusza” – Adam Mickiewicz.

W konkursie wzięły udział uczennice kasy V:  Oliwia Jędrysiak, Aleksandra Kamyk, Wiktoria Łakoma oraz uczennica kasy VI Kinga Szymańska.

Kinga Szymańska -  I miejsce.

30 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-literackiego "Baśniowie opowiadanie".

Nagrody otrzymali: Marcel Barański, Nadia Graczyk, Kornelia Grzelczyk, Laura Kamyk, Martyna Kamyk, Szymon Sztandera.

Serdeczne gratulacje!

30 listopada odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego „Działoszyn w skałach wapiennych zaklęty”.

Miło nam poinformować, że wśród zwycięzców konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Filip Korkus  - III miejsce

Leon Białek-   wyróżnienie

Nagrody otrzymali również: Arthur Białek, Oliwia Jędrysiak, Wiktoria Łakoma oraz Kinga Szymańska.

Serdeczne gratulacje dla Wszystkich!

W konkursie "Ilustracja do książki" nagrody otrzymali:

I miejsce -Arthur Białek, kl.VI

II miejsce -Leon Białek, kl.VI

Serdeczne gratulacje!

18 października w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe XV edycji konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie w ramach „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa.

Z wielką radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły- Oliwia Marona i Mikołaj Włodarczyk zdobyli II miejsce.

Serdeczne gratulacje!

10 października odbyło się rozstrzygnięcie VII Szkolnego Konkursu  „Jesień da się lubić”.

W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich klas.

Komisja miała nie lada problem z wyborem najciekawszej pracy. Wszystkie  były bardzo oryginalne i staranne.

Wyniki konkursu są następujące:

Kl. I-III

I miejsce - Jaś Marchwicki z klasy I

II miejsce - Zuzia Rychter z kl. II

III miejsce - Marcel Barański z kl. III

Kl.IV-VI

I miejsce - Patryk Marona z kl.VI

II miejsce - Arthur Białek z kl.VI oraz Filip Stoparek z kl.IV

III miejsce - Kinga Szymańska z kl.VI oraz Filip Korkus z kl.V

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom!

7 października odbył się SZKOLNY KONKURS LITERACKI dla klas IV-VI

„Piszę list do bohatera książkowego”.

Celem konkursu było promowanie tradycyjnej formy korespondencji, rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności pisania listów wśród dzieci, zachęcanie dzieci do czytania książek oraz odkrywanie talentów literackich. Konkurs adresowany był  do uczniów klas IV-VI. Polegał na napisaniu listu do wybranego bohatera literackiego. W liście nadawca miał odwołać się do treści książki, aby wykazać się znajomością prezentowanego tematu.

W konkursie "Piszę list do bohatera książkowego" wyróżnienia otrzymali:

Wiktoria Łakoma, Oliwia Jędrysiak, Antoni Patocki, Maja Białek, Wiktoria Stasiak, Kacper Leszczyk, Małgorzata Jagieła, Patryk Marona.