• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Oczywiście uczniowie ze Szczytów zawsze chętnie włączają się w akcje  promujące ochronę środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i  życie w zgodzie z naturą. W tym roku nie mogło być inaczej. Brawa dla Wszystkich!

• Sukcesy naszych uczniów!

• Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy w licznych konkursach i zawodach sportowych. Wielkie brawa należą się:  Marysi Cymbik, za zwycięstwo w Wojewódzkich Mistrzostwach w Warcaby, Fabianowi Białkowi za zajęcie III miejsca w Międzypowiatowych Potyczkach Matematycznych, Filipowi Korkusowi i Lenie Kubickiej za zdobycie wyróżnienia w gminnym konkursie "Zakładka do książki roku 2024" oraz Wojtkowi Stasiakowi za zajęcie I miejsca w Turnieju BRD. Gratulacje dla Wszystkich!

• Święto "Królowej Nauk"

• 12 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn pana Rafała Draba. W Potyczkach Matematycznych wzięli udział uczniowie klas III- VIII z całej gminy. Uczniowie w kategoriach klas III-VIII przez 60 minut zmagali się z trudnymi zadaniami arytmetycznymi i geometrycznymi. Wszyscy uczestnicy w wielkim napięciu oczekiwali na wyniki konkursu.  Z naszej szkoly udział brali: Zuzanna Rychter i Julia Malatyńska z kl. III, Marcel Barański z kl. IV,Fabian Białek z kl. V, Oliwia Jędrysiak i Adam Dymek-Kowalski z kl. VI. Nagrody zostały przyznane w poszczególnych kategoriach. Miło nam poinformować, że w kategorii klas III - 3 miejsce zdobyła Zuzanna Rychter, a w kategorii klas V - I miejsce wywalczył Fabian Białek. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników i zwycięzców konkursu. Fabian, Marcel, Oliwia i Adam  będą reprezenowali naszą gminę na Międzypowiatowych Potyczkach Matematycznych w Łasku. Wszystkim  życzymy powodzenia.

• Dzień Niebieski

• 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach obchodów realizowane są inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób w spektrum autyzmu i ich rodzin. Akcja „Na niebiesko dla autyzmu” jest organizowana od 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks. Wśród obiektów, które z tej okazji co roku zmieniają swój kolor na błękitny znajdują się m.in. : Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Empire State Building w Nowym Jorku, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Opera w Sydney.