• WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY NA ROK SZKOLNY 2023/2024

• Wyprawka klasy 1

• piórnik –  najwygodniejszy dla pierwszaka jest piórnik z przegródkami i gumkami podtrzymującymi poszczególne przedmioty
            • tornister – plecak powinien być dopasowany do wzrostu dziecka
            • ołówki – najlepsze będą takie o twardości średniej – najłatwiej się nimi pisze i nie ulegają rozmazaniu, oznacza się je HB lub F
            • gumka do ścierania –  wysokiej jakości
            • temperówka – najlepiej sprawdzi się temperówka z pojemniczkiem
            • kredki  – 12 kolorów to wystarczająca ilość
            • flamastry – lepiej zainwestować w mniejsze opakowanie lepszych  „mazaków”
            • kolorowe długopisy lub cienkopisy – takie, aby nie przebijały ( 3 – 4 kolory)
            • mazak suchościeralny ( do ćwiczeń grafomotorycznych na zalaminowanej kartce)  , z cienką końcówką
            • linijka – w pierwszej klasie uczniowi wystarczy zwykła linijka. Przybory kreślarskie (cyrkiel, kątomierz, ekierki ...) będą potrzebne dopiero w kolejnych latach.
            • okładki na podręczniki – według uznania, będziemy korzystać z podręczników„ Ale to ciekawe” wyd. mac  ( 4 części, które dziecko otrzymuje co 2-3 miesiące)
            • zeszyty w 3linie (2 sztuki) – polecam zeszyty z dwoma grubszymi liniami w kolorze czerwonym i jedną cienką błękitną linią (takie znacznie ułatwiają naukę pisania)
            • zeszyty w kratkę do matematyki (2 sztuki  )– polecam grubszy niż 16-kartkowy, ponieważ będziemy korzystać z wklejek , a to zabiera więcej miejsca
            • zeszyt do religii
            • zeszyt do języka angielskiego – nie jest wymagany
            • farby plakatowe – te w słoiczkach sprawdzają się lepiej, niż w tubkach.
            • pojemnik na wodę ( zamykany)
            • pędzelki – różnej grubości (2 okrągłe i 2 płaskie)
            • plastelina
            • bloki techniczne - 2 białe i 2 kolorowe ( A4 )
            • bloki rysunkowe –1 biały i 1 kolorowy ( A4)
            • wycinanki ( 1 zwykła i 1 samoprzylepna)
            • nożyczki – Najlepiej, aby miały zaokrąglone końce i były dopasowane wielkością do dłoni dziecka. Dostępne są też nożyczki dla leworęcznych ( jeszcze nie wiem czy ktoś potrzebuje).
            • klej w sztyfcie – 1 sztuka, ten w sztyfcie jest najłatwiejszy w użyciu i najtrudniej się nim ubrudzić.
            • klej w tubce typu magic – 1 sztuka
            • 2 teczki na gumkę ( do plecaka i do szafki)
            • 10 koszulek foliowych
            • strój na WF – ubrania na WF , koszulka najlepiej z czystej bawełny – to najbardziej oddychający i przewiewny materiał.
            • obuwie na zmianę i buty na WF – najlepiej takie, które nie powodują nadmiernego pocenia ( można wyposażyć je w wymienne wkładki) i nie pozostawiają śladów na podłodze.
            • worki do ćwiczeń i na obuwie ( podpisane).
            • dobrej jakości bidon/butelka na wodę

Proszę o podpisanie tych materiałów, które się da.

Jeśli coś będzie potrzebne w trakcie roku szkolnego to oczywiście poinformuję.

Dziękuję                                  Urszula Piskuła