• "Easy English"

• 27 marca odbył się gminny konkurs "Easy English". Wzięli w nim udział Fabian Białek oraz Stanisław Kamyk.  Wielkie gratulacje dla Stasia  Kamyka, który zajął I miejsce. Życzymy dalszych sukcesów!

• Podopieczni ŚDPS w Niżankowicach z wizytą w naszej placówce

• 20 marca odwiedzili nas podopieczni ŚDPS w Niżankowicach. Na początek Maja Białek zaśpiewała piosenkę pt. „Wszystko kwitnie wkoło”. Następnie   odbyła się uroczystość powitania wiosny przygotowana przez panią L. Wróblewską- Podymę i grupę przedszkolaków. Piękną piosenkę pt. „Uśmiechnięta wiosna” wykonały uczennice klas I-III. W czasie uroczystości pomagały uczennice z klasy VI. Mali aktorzy brawurowo przywołali wiosnę. Piosenki, taniec i barwne stroje wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój. Bardzo dziękujemy Podopiecznym ŚDPS za wspólnie spędzony czas. Była to prawdziwa lekcja szacunku, tolerancji i życzliwości.

• Szkolny Konkurs Kaligraficzny

• 22 marca odbyło się rozstrzygnięcie  Konkursu Kaligraficznego

I miejsce- Franciszek Jędrysiak oraz Nadia Owczarek

II miejsce-Lena Kubicka oraz Aleksander Malatyński

III miejsce-Lena Jagielska

Serdeczne gratulacje!

• Wycieczka do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora oraz Muzeum Piosenki Polskiej

• 14 marca byliśmu w Opolu. Obejrzeliśmy niezwykle wzruszający spektakl pt. "Momo" w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora oraz zwiedziliśmy Muzeum Piosenki Polskiej.  Wiele wrażeń, duża dawka wzruszeń i wiedzy oraz wspaniała pogoda sprawiły, że zdaniem wszystkich uczniów, była to jedna z najciekawszych i najbardziej udanych wycieczek. Serdeczne podziękowania kierujemy do Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn pana Rafała Draba za dofinansowanie wycieczki.

• Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

• 5 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu dotyczącym udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonym przez strażaków OSP w Szczytach.

• „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”

•  „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, czyli 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

Jest to nagroda dla szkoły w konkursie „Pracownia Kompetencji cyfrowych”, którą wywalczyła Oliwia Marona.

W konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” organizowanym przez NASK - operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), mogły wziąć udział wszystkie szkoły w Polsce. Uczniowie z klas 1-3 realizowali moduł kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, pt. „Internet to nie wszystko”. Następnie dzieci miały wykonać projekt kolorowanki, która  dotyczyła sposobów na zachowanie równowagi cyfrowej .Uczniowie klas IV-VI realizowali moduł kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu”, pt. „Uprzejmy internauta” i projektowali plakat z hasłem promocyjnym na temat właściwego zachowania w sieci, czyli netykiety. W konkursie liczyły  się zaangażowanie uczniów i nauczycieli, pomysłowość i wiedza o bezpieczeństwie w sieci.

W naszej szkole zwycięską pracę przygotowała Oliwia Marona. Serdeczne podziękowanie dla Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn pana Rafała Draba – za ufundowanie nagrody specjalnej dla Oliwii-tabletu i gry planszowej.

• Konkurs "Kocie sprawy" rozstrzygnięty

• Kategoria kl. I-III