• Dzień Praw Dziecka

• 20 listopada obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji pani Urszula Piskuła przygotowała gazetkę informującą o prawach dziecka, a pani Ewa Pinkosz wzruszającą  prezentację na temat sytuacji dzieci w wielu zakątkach świata.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 17 listopada uczniowie klas IV-VI wzięli udział w XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Pomysłodawcą akcji jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. Autor kart Grabowskiego.

• Spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej

•   16 listopada w MGDK w Działoszynie odbyło się spotkanie poświęcone twórczości Wisławy Szymborskiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy szóstej: Maria Cymbik, Oliwia Jędrysiak i Aleksandra Kamyk. Pięknie przedstawiły utwory: "Kot w pustym mieszkaniu", "Gawęda o miłości ziemi ojczystej",  "Perspektywa".

• Koncert Patriotyczny

• 10 listopada w MGDK w Działoszynie  odbył się Koncert Patriotyczny pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn pana Rafała Draba. Naszą szkołę reprezenowały uczennice klasy III Julia Malatyńska i Oliwia Marona, które brawurowo zaśpiewały piosenki patrotyczne. Wielkie Brawa dla wychowawczyni pani Danuty Bęben oraz dla Julki i Oliwki!

• Poranek dla Niepodległej

„Co to jest niepodległość
            Teraz wiem już na pewno.
            Każde dziecko dziś woła
            To polski dom, polska szkoła.
            Co to jest niepodległość
            Teraz wiem już na pewno.”

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że wiedzą „Co to jest Niepodległość”.  10 listopada odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wszyscy z powagą pięknie zaśpiewali wszystkie zwrotki naszego hymnu. Lena Kubicka zaprezentowała wiersz pt. „Ojczyzna”, Oliwia Jędrysiak nostalgiczny utwór Wisławy Szymborskiej pt.  „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”. Wiadomości na temat historii święta przypomniała Martyna Kamyk. Mogliśmy też posłuchać pięknych piosenek patriotycznych w wykonaniu: Marcela Barańskiego, Kornelii Grzelczyk, Laury Kamyk,  Julii Malatyńskiej i Oliwii Marony.

• "Odblaskowe pierwszaki"

• 27 października Policjanci Komendy Powiatowej w Pajęcznie  w ramach akcji „Odblaskowe pierwszaki” odwiedzili  uczniów klasy I. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zasady korzystania z drogi oraz konieczność noszenia elementów odblaskowych. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jaką rolę odgrywają odblaski i jak poprawiają widoczność pieszego. W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn  pan Rafał Drab, który  przekazał naszym pierwszakom kamizelki odblaskowe.

• "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa"

• 23 października 2023 roku odbyła się XVI edycja konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie w ramach programu prewencyjnego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Wzięli w nim  udział uczniowie drugich klas ze szkół podstawowych z całego powiatu, rozwiązywali  oni trudny test z wiedzy o bezpieczeństwie oraz pokonywali skomplikowany tor przeszkód. Naszą szkołę reprezenowali Nadia Owczarek oraz Krystian Mordal. Gratulacje!

• Wojewódzkie Mistrzostwa w warcabach

• 22 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkich Mistrzostwach w warcabach 100-polowych Zrzeszenia LZS. Zajęli w nich VI miejsce. Serdecznie gratulujemy!