• ROK SZKOLNY 2018/2019

Konkurs " Jesienna kompozycja"

16 X 2018 r. w obecności nauczycieli i uczniów naszej szkoły odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu          "Jesienna kompozycja". Uczniowie, którzy wzięli w nim udział zaprezentowali ciekawe prace przestrzenne na wysokim poziomie artystycznym. Wykazali się kreatywnością i swobodą plastyczną. Przedstawione pomysły wzbudziły ogromne zainteresowanie oglądających. Podziwiano pomyslowość, sposób interpretacji tematu i estetykę wykonania. Wszyscy laureaci: Filip Korkus, Maja Kamyk, Ola Kamyk, Antoś Patocki, Wiktoria Łakoma, Oliwia Jędrysiak, Adam Dymek, Marysia Cymbik, Piotr Madej, Lena Bator, Kinga Szymańska, Kacper Leszczyk, Marcin Marona, Patryk Marona, Nikola Czyż otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i pamiatkową dedykację od organizatorek: U. Piskuły i J. Gadzalińskiej. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.

100- lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Konkurs szkolny " Symbole narodowe" " Droga Polski do niepodleglości"

9 listopada 2018 r. był biało- czerwonym dniem w naszej szkole. Przy okazji udziału w ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu państowego w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodleglości przez Polskę nastapiło uroczyste podsumowanie konkursu o tematyce patriotycznej " Symbole narodowe", " Droga Polski do niepodległości". Celem konkursu było ksztaltowanie postawy patriotycznej młodego pokolenia i zachęcanie dzieci do głębszego poznania historii Polski.

Przygotowana wystawa udowodniła jak mocne było zaangażowanie uczniów w podaną tematykę za co zostali nagrodzeni. Dyplom przygotowany przez organizatorki konkursu: U. Piskułę i J. Gadzalińską oraz upominek ufundowany przez Radę Rodziców dopełniły dziecięcej radości. Wszystkim uczestnikom konkursu, a byli to:Nikola Czyż, Vanessa Bociąga, Filip Korkus, Maja Kamyk, Ola Kamyk, Antoś Patocki, Wiktoria Łakoma, Oliwia Jędrysiak, Adam Dymek, Marysia Cymbik, Piotr Madej, Lena Bator, Kinga Szymańska, Kacper Leszczyk, Marcin Marona, Patryk Marona, Małgosia Jagieła, Igor Panek serdecznie gratulujemy.

U. Piskuła

Konkurs pierwszej pomocy przedmedycznej "Uratować znaczy żyć..."

04 grudnia 2018 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie odbył się konkurs dla dzieci i młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej "Uratować znaczy żyć", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 25 im. Stanisława Staszica w Częstochowie. Patronat honorowy nad konkursem objął m.in. Komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Celem konkursu było rozpowszechnienie wśród dzieci w wieku szkolnym wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, doskonalenia tych umiejętności oraz przestrzegania zasad ruchu drogowego.

Dzieci wraz z opiekunami w trakcie wizyty w częstochowskiej komendzie uczestniczyły w pogadance na temat bezpieczeństwa dotyczącej w szczególności założeń kampanii  „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, wskazującej na zagrożenia związane z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Ponadto uczestnicy konkursu mogli poznać specyfikę zawodu strażaka oraz obejrzeć Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą nr 2.

pod opieką pani Aldony Majchrzak. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Natalia Młynarska, Wiktoria Bator, Aleksandra Leszczyk i Bartosz Malatyński, zajmując II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!!!

Gminny Konkurs " Rośnij zdrowo i bezpiecznie"

Zdrowie i bezpieczeństwo to najważniejsze elementy życia. Szkoła i dom rodzinny kładą nacisk na to, aby dzieci od najmłodszych lat miały jak największą wiedzę w tej dziedzinie. W piątek 7 grudnia 2018 r. uczniowie klas II i III gminy Działoszyn mieli okazję zweryfikować poziom swojej wiedzy na ten temat , rozwiazując test konkursowy " Rośnij zdrowo i bezpiecznie". Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Trębaczewie, a patronat objęli Burmistrz MiG Działoszyn oraz Powiatowa Komenda Policji w Pajęcznie. Trzynaścioro uczniów zmagało się z róznorodnymi zadaniami w formie krzyżówek, rebusów, łamigłówek, kolorowanek, zagadek i innych starając się wypaść jak najlepiej. Wszyscy uczestnicy zasługują na pochwałę, na co zwrócił uwagę równiez przedstawiciel policji. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie kl II Patryk Marona i Igor Panek kierowani przez wychowawczynię Urszulę Piskułę. Bylo to dla nich całkiem nowe doświadczenie Poradzili sobie bardzo dobrze; Patryk  Marona zdobył VIII miejsce, a Igor Panek stanął na podium zdobywając III miejsce. Chłopcom należą się szczere gratulacjesmiley . Po konkursie pozostało wspomnienie, miłe wrażenie, ale przede wszystkim wiedza, która nie przeminie i bardzo się przyda. Życzymy dalszych sukcesów również  na na innych płaszczyznach.

U. Piskuła

29 maja 2019 r. Malgorzata Jagieła i Kacper Leszczyk z kl. II zmagali się z zadaniami konkursowymi na XIV Gminnym konkursie " W świecie lektur" organizowanym przez Szkolę Podstawowa w Trębaczewie. Warto było podjąć próbę dodatkowej pracy i przygotowań, ponieważ Małgosia zajęła II miejsce, a Kacper III. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Gratulacje!!!

U. Piskuła

29 maja 2019r. w Szkole Podstawowej w Trębaczewie odbył się tradycyjny Konkurs Recytatorski dotyczący twórczosci patrona owej szkoły ks. Jana Twardowskiego. Tym razem Szkołę Filialną w Szczytach reprezentowały Ania Nowak i Kinga Szymańska z kl. II przygotowane przez Urszulę Piskułę. Poziom konkursu był bardzo wysoki i komisja z trudem ustaliła werdykt. Dla naszych uczennic to dzień sukcesów. Ania prezentując prozę pt ' Pycha" zdobyła II miejsce, Kinga z wierszem " Na wakacjach" zdobyła III miejsce. Obu dziewczynom należą się brawa!