• ROK SZKOLNY 2017/2018

30 listopada odbył się szkolny konkurs recytatorski. Wzięli w nim udział: Wiktoria Bator, Dominika Bukowiec, Jakub Konieczny, Kacper Leszczyk, Julia Łakoma, Nikola Najgebaur, Paulina Pietrus, Szymon Sztandera. Uczniowie pięknie przedstawili swoje interpretacje poezji ks. Jana Twardowskiego. Wszyscy uczestnicy zasługują na pochwałę, szczególne wyróżnienie przypadło: Wiktorii Bator za wiersz” Cierpliwość”, Nikoli Najgebaur za wiersz „Na wsi”, Szymonowi Sztanderze za wiersz „Cierpliwość”. Nikola Najgebaur oraz Szymon Sztandera reprezentowali szkołę na gminnym konkursie. Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy za pracę, jaką włożyli w przygotowanie się do konkursu.

I REGIONALNY KONKURS

DZIECI I DOROSŁYCH

Z ZAKRESU UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

"URATOWAĆ ZNACZY ŻYĆ"

21 listopada 2017 r. troje uczniów klasy IV reprezentowało naszą szkołę, a zarazem nasze województwo w konkursie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który odbył się w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 25 im. Stanisława Staszica w Częstochowie.

Bartosz Malatyński, Aleksandra Leszczyk i Natalia Młynarska wykazali się znajomością znaków drogowych, umiejętnością wzywania służb ratowniczych w razie wypadku, ułożenia osoby poszkodowanej w pozycji bocznej ustalonej oraz prowadzenia resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Po długich i zaciekłych zmaganiach z wieloma drużynami z terenu Częstochowy i jej okolic wróciliśmy bez medali, ale z nowymi doświadczeniami.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, a o zwycięstwie decydowały drobne pomyłki. Nasi uczniowie nie poddają się. Złapali "bakcyla" i będą rozwijać i udoskonalać swoje wiadomości i umiejętności.

W trakcie konkursu oglądali pokaz ratowania kierowcy z samochodu, który uległ poważnej kolizji. Młodzi strażacy prezentowali czynności jakie należy podjąć, aby zabezpieczyć zdrowie kierowcy podczas wycinania karoserii samochodu, w jaki sposób przenieść poszkodowanego na nosze oraz przeprowadzić RKO.

Zdjęcia z konkursu można zobaczyć w albumie.

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września 2017 r. obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W potyczkach z działaniami matematycznymi wzięło udział 30 uczniów, którzy w czasie 3 minut rozwiązywali przykłady tabliczki mnożenia w zakresie 100. Niestety nie wszyscy udzielili poprawnych odpowiedzi - trzeba nadal ćwiczyć.

Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia uzyskali:

w klasie III - Oskar Chałupczyński, Nikola Czyż, Weronika Mordal, Bartłomiej Zając,

w klasie IV - Domonika Bukowiec, Julia Łakoma, Bartosz Malatyński, Natalia Młynarska, Martyna Szczepaniak, Szymon Sztandera,

w klasie VI - Anna Cieśla, Martyna Pakuła, Julia Pietrus, Julia Szewczyk