• ROK SZKOLNY 2014/2015

•   VI Edycja Konkursu Poetyckiego "W słowach utopieni"

Ola laureatką konkursu poetyckiego

21 listopada 2014 roku w Fili Bibliotecznej w Raciszynie odbyła się uroczysta gala rozstrzygająca VI Edycję Konkursu Poetyckiego "W słowach utopieni". W 125 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności uczestnicy konkursu zmagali się z hasłem "Miłość Ojczyzny naszym prawem". Konkurs miał charakter otwarty, a każdy uczestnik mógł zgłosić poezję lub prozę.

Jury w składzie: przewodniczący, dyrektor Biblioteki Publicznej MiG w Działoszynie; nauczyciel języka polskiego; dziennikarz IPP, laureatka wielu nagród w konkursach poetyckich oraz emerytowany nauczyciel historii i wos-u, wyłoniło 12 laureatów w trzech kategoriach wiekowych.

Miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii wiekowej do 12 lat zajęła uczennica naszej szkoły – Aleksandra Paradowska z klasy 6. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.  Zdjęcia z wręczenia nagród znajdują się w albumie fotograficznym pt. Konkursy.

Poniżej prezentujemy nagrodzony wiersz naszej laureatki:

Moja okolica

Moja okolica to domy kolorowe

To pola zbożem obsiane

To okolica piękna otwarta

I płynąca w pobliżu Warta

Moja okolica to lasy dębowo-sosnowe

Ten śpiew ptaków słyszany od rana

I wieczorna cisza rosą skąpana

Coraz bardziej jest dla mnie kochana

Czy to jest zima lato czy wiosna

Lekka jest tutaj codzienna troska

Najmilsza i najlepsza jest moja wioska

Klasyfikacja I kategorii wiekowej (do 12 lat)
          I miejsce - Aleksandra Paradowska (Szczyty)
          II miejsce - Izabela W (Pa.jęczno)
          III miejsce - Mateusz K. ( Kolonia Lisowice)
          wyróżnienie - Oliwia M. (Posmykowizna)
          wyróżnienie - Maja W. (Działoszyn)

Szkolny konkurs ortograficzny ,,Przygoda z ortografią"

dla uczniów klasy II - III

Julia Pietrus (kl.III)  -  I miejsce

Marcel Patocki (kl.II) , Filip Mordalski (kl.II)  -   ex aequo II miejsce

Zuzia Wróblewska (kl.II)  -  III miejsce

Gratulacje !

III Szkolne Dyktando z Języka Angielskiego

„Motivation for Dictation”

Dnia 27 stycznia 2015r. w naszej szkole odbyło się III Szkolne Dyktando z Języka Angielskiego „Motivation for Dictation” .

Udział w konkursie wzięło 11 uczniów: grupa młodsza - 5 uczniów z klas II-III, oraz grupa starsza – 6 uczniów z klas IV-VI.

Konkurs został rozdzielony na dwie jednostki lekcyjne (po jednej dla każdej grup) i polegał na poprawnym zapisaniu słów (klasy II-III), oraz zdań (klasy IV-VI) odtwarzanych z nagrania, oraz odczytywanych przez nauczyciela, oczywiście w języku angielskim.

Wyniki konkursu:

Grupa młodsza: I miejsce – Anna Cieśla (klasa III)

II miejsce – Marcel Patocki (klasa II)

III miejsce – Martyna Kucharska (klasa III)

Grupa starsza: I miejsce – Milena Cieśla (klasa VI)

II miejsce – Michał Włodarczyk (klasa VI)

III miejsce – Konrad  Zając (klasa VI)

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

,, Z MATEMATYKĄ NA TY "

konkurs matematyczny przeznaczony dla uczniów klasy  II- III

/etap szkolny/

Filip Mordalski (kl.II)  -  I miejsce

Michał Rus (kl.II)  -  II miejsce

Anna Cieśla (kl.III),Marcel Patocki (kl.II)  -  ex aequo III miejsce

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Gminny Konkursu Języka Angielskiego

„IMPROVE YOUR ENGLISH”

Milena Cieśla laureatką konkursu

Dnia 14 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Działoszynie odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Improve your English” dla uczniów szkoły podstawowej.

W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas VI z gminy Działoszyn, w tym dwoje uczniów z naszej szkoły – Milena Cieśla oraz Bartosz Sienkiewicz.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu leksykalno – gramatycznego, w którym oprócz gramatyki i słownictwa nie zabrakło również zadania sprawdzającego umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Z radością pragniemy poinformować iż uczennica klasy VI Milena Cieśla zajęła II miejsce. Congratulations!

Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych Powiatu Pajęczańskiego

Sukces naszych szóstoklasistów

Dnia 28 kwietnia 2015r. w Powiatowym Ośrodku Kultury w Działoszynie odbył się VII Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych Powiatu Pajęczańskiego.

W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas VI ze szkół powiatu pajęczańskiego, w tym dwoje uczniów z naszej szkoły – Milena Cieśla oraz Bartosz Sienkiewicz.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej z nich uczniowie zmierzyli się z  testem leksykalno – gramatycznym, a po krótkiej przerwie sprawdzili swoją wiedzę o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w specjalnie przygotowanym quizie.

Mimo, iż test ten obejmował zakres wiedzy i umiejętności wykraczający poza podstawę programową dla uczniów klasy VI, konkursowicze prezentowali wysoki poziom wiedzy, a wśród nich również uczniowie naszej szkoły. Miło nam poinformować, iż oboje zostali jego laureatami – Milena Cieśla zajęła I miejsce, a Bartosz Sienkiewicz uplasował się na III miejscu.

Congratulations!

MAMY MISTRZYNIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

10 czerwca 2015r. odbył się V Gminny Konkurs "Mistrz Języka Angielskiego klasy III" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Działoszynie. Wzięły w nim udział dwie uczennice klasy III naszej szkoły: Anna Cieśla oraz Zuzanna Mordal. Na konkursie tym uczniowie nie tylko sprawdzali swoją wiedzę z języka obcego w formie testu pisemnego, ale również przygotowali i zaprezentowali się w formie wypowiedzi, oraz wierszyka lub piosenki, oczywiście w języku angielskim. Obie uczennice włóżyły wiele serca i siły w przygotowania i godnego reprezentowania naszej szkoły. Miło nam poinformować iż konkurs ten zwyciężyła uczennica naszej szkoły - Anna Cieśla zajmując I miejsce, oraz otrzymując tytuł "Mistrza Języka Angielskiego Klasy III". Congratulations!