• Szkolne kolędowanie i kiermasz ozdób świątecznych

• 18 grudnia uczniowie naszej szkoły wystąpili z bożonarodzeniowym przesłaniem,prezentując na scenie przepiękne kolędy i pastorałki.

Szkolne kolędowanie połączone było z kiermaszem ozdób i smakołyków świątecznych.

Wszystkim Rodzicom serdecznie dziękujemy za obecność i pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

• Z wizytą w Centrum Nauki i Muzeum im. Przypkowskich

• 7 grudnia odbyła się wycieczka do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach oraz Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. W Centrum Nauki uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat „Kto o zdrowie dba, ten szczęśliwe życie ma”.  Podczas pokazów w laboratorium dowiedzieli się, jaką rolę w przyrodzie odgrywają bakterie i wirusy, jak są zbudowane, czym się różnią, a przede wszystkim, jak z nimi walczyć. Następnie zwiedzali niezwykle atrakcyjną wystawę Centrum Nauki. Szczególnie dużo radości sprawiło dzieciom prowadzenie samodzielnych eksperymentów, które pokazały czarno na białym, jak funkcjonuje organizm. Z Chęcin udaliśmy się do Jędrzejowa, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum im. Przypkowskich.  Muzeum to specjalizuje się głównie w prezentacji zegarów słonecznych i przyrządów astronomicznych. Powstało w oparciu o prywatną kolekcję lekarza z Jędrzejowa Feliksa Przypkowskiego. Muzeum posiada szereg bardzo zróżnicowanych tematycznie działów. Główny dział obejmuje zegary słoneczne i inne typy zegarów od XVI do XX wieku (np. zegary wodne, klepsydry,świece zegarowe), w tym wiele dzieł o wielkiej wartości artystycznej, pochodzących z najlepszych warsztatów Europy. Wycieczka była bardzo udana. Wzbogaciła wiedzę, dostarczyła niezapomnianych wrażeń oraz oczywiście wzmocniła więzi koleżeńskie.

• Mikołajkowy zawrót głowy!

• Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 6 grudnia.  Ten dzień upłynął w wyjątkowej atmosferze. Było wesoło, kolorowo i bardzo słodko. Dzieci otrzymały mnóstwo prezentów. Szkołę odwiedzili bardzo mili goście- Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn pan Rafał Drab oraz Sekretarz Miasta i Gminy Działoszyn pani Marta Gniecioszek. Bardzo dziękujemy za słodkie upominki!