• 21 września-Edukacja w lesie

• Jak co roku uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Rezerwatu Przyrody „Dąbrowa w Niżankowicach”. Las-nazywany „fabryką tlenu” lub „zielonymi płucami planety” kolejny raz zachwycił wszystkich. Dzieci dowiedziały się, że: produkuje tlen, oczyszcza powietrze, jest miejscem uprawiania sportów, obdarowuje  bogactwem grzybów, jagód, ziół, dostarcza drewna, pomaga nam się odprężyć, jest miejscem życia wielu gatunków roślin i zwierząt. Wielką frajdę sprawiło dzieciom szukanie i zbieranie skarbów lasu. Po spacerze ścieżką edukacyjną rezerwatu,  uczniowie bawili się i odpoczywali na łonie natury. Oprócz pieczenia kiełbasek były wspólne zabawy i zawody sportowe.

Bardzo dziękujemy pani Marii Poznerowicz z Nadleśnictwa Wieluń za zorganizowanie pouczającej  lekcji przyrody.

• 16 września-Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej

• 16 września odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Zarządu LZS Trębaczew. Drużyna piłkarzy naszej szkoły w składzie: Marcel Barański, Fabian Białek, Kacper Kamyk, Stanisław Kamyk, Piotr Madej, Wojciech Stasiak zdobyła II miejsce. Życzymy dalszych sukcesów!

• 15 września Dzień Kropki

• Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna.

„W zdolności dziewczynki pani uwierzyła.

Kolorową kropkę w ramki oprawiła.

Cieszą nasze oczy kropki wesolutkie,

talenty wskazują: duże i malutkie.”

J. Okuniewska i B. Skrzypiec

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Uczniowie poznali historię małej, nieśmiałej Vashti, która nie wierzyła w swoje możliwości. Kiedy  na lekcji plastyki nie miała pomysłu na rysunek, nauczycielka zachęciła ją: „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie…” I wtedy wszystko się zmieniło. Dzięki nauczycielce dziewczynka rozpoczęła piękną podróż w poszukiwaniu swoich umiejętności.

Panie Urszula Piskuła i Danuta Bęben mądrą pogadanką i wspaniałymi zabawami z kropką w tle przekonywały wszystkich, że  pewność siebie jest cechą, którą można w sobie wykształcić i rozwinąć. Każdy może być bardziej pewny siebie, jeśli tylko się o to postara. Czasami nie jest to łatwe, lecz z pewnością nie niemożliwe.

Mamy nadzieję, że historia dziewczynki zainspiruje wszystkich  do odkrywania talentów oraz pokazania ich światu!

• 14 września -wręczenie Stypendium Motywacyjnego dla Uczniów Naszej Gminy

• Nagrody dla Uczniów

14 września  odbyło się uroczyste wręczenie Stypendium Motywacyjnego dla uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Działoszyn przez Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn Pana Rafała Draba. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły również zostali nagrodzeni. Serdeczne Gratulacje!

• Początek roku szkolnego

• Ślubowanie klasy I

4  września 2023 r. uroczystym apelem powitaliśmy  rok szkolny 2023/2024.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Pan Rafał Drab, Rada Rodziców, Rodzice dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej.

Dla pierwszoklasistów był to szczególny dzień. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez nich   ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektorka szkoły pani Beata Wojtal. W ten sposób:

Białek Tobiasz, Błasiak Jan, Bukowiec Hanna, Jagielska Lena, Jędrysiak Franciszek, Kamyk Marcelina, Młynarska Kornelia, Młynarski Kuba, Pęcherz Zuzanna, Włodarczyk Igor

zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Szczytach. Na zakończenie wszyscy  otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale. Nie zabrakło też gratulacji i upominków od rodziców oraz gości.

Wszystkim uczniom życzymy owocnej pracy, zapału do nauki, wzajemnej życzliwości, zaufania, satysfakcji z czasu spędzonego w szkole oraz dużo radości!