• Brawo Fabian!

• Międzypowiatowe Potyczki Matematyczne

6 czerwca w Łasku odbyły się Międzypowiatowe Potyczki Matematyczne. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Fabian Białek zdobył II MIEJSCE

• DzieńDziecka

• Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły otrzymali  od Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn pana Rafała Draba słodki upominek. Serdecznie dziękujemy!

• 1 czerwca

• Dzień Dziecka w Stolicy!

1 czerwca odbyła się wycieczka do Warszawy. Program był bardzo bogaty. Zwiedzaliśmy Stadion Narodowy, z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki podziwialiśmy panoramę stolicy, wzięliśmy udział w bardzo pouczającym pokazie w planetarium Centrum Nauki Kopernik. Około 15 00 odpoczęliśmy i zjedliśmy pyszny obiad, a  po nim spacerowaliśmy po centrum Warszawy, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat stolicy, widzieliśmy Kolumnę Zygmunta, pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca, Pałac Prezydencki oraz byliśmy świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Droga powrotna  była również niesamowita, pełna emocji, śmiechu  i niekończących się śpiewów i rozmów.  Wróciliśmy do Szczytów w doskonałych humorach.  Warszawa zrobiła na nas ogromne wrażenie!

• Maj pod znakiem konkursów i zawodów sportowych

• Wielkie BRAWA dla DZIECI, które tak licznie i chętnie brały udział w konkursach i zawodach sportowych. SERDECZNE GRATULACJE!

11 maja Fabian Białek, Oliwia Jędrysiak i Anna Nowak wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania.

12 maja odbyły się Gminne Zawody Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców.

Drużyna dziewcząt w składzie: Wiktoria Stasiak, Anna Nowak, Kinga Szymańska, Oliwia Jędrysiak, Wiktoria Łakoma, Lena Bator, Maja Białek – wywalczyła II miejsce

Drużyna chłopców w składzie: Patryk Marona, Marcin Marona, Adam Dymek, Antoni Patocki, Piotr Madej, Stanisław Kamyk, Kacper Kamyk, Marcel Szczepaniak – wywalczyła II miejsce.

15 maja uczennice i uczniowie z klas IV-VI zmagali się z bardzo trudnym testem j. angielskiego

o tytuł „Master of English”.

I miejce

Małorzata Jagieła (kl. VI), Adam Dymek (kl.V), Stanisław Kamyk (kl.IV)

18 maja w naszej szkole odbyły się Gminne Potyczki Matematyczne.

Fabian Białek – I miejsce( kl. IV)

Adam Dymek – III miejsce ( kl. V)

Kacper Leszczyk – II miejsce (kl. VI)

19 maja uczniowie : Arthur Białęk, Leon Białek, Patryk Marona, Marcin Marona, Kacper Leszczyk, Piotr Madej, Fabian Białek, Kacper Kamyk, Stanisław Kamyk, Marcel Szczepaniak, Adam Dymek, Antoni Patocki, Marcel Barański reprezentowali szkołę w Wojewódzkich Zawodach Piłki Nożnej. Nasza drużyna zajęła 7- 8 miejsce.

22 maja odbyło się rozstrzygnięcie VI Gminnego Konkursu Plastycznego "Chodź pomaluj mój świa na niebiesko..." organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Działoszynie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie "Uśmiechem Malowane".

Prace Mai Paździor, Filipa Korkusa i Anny Nowak zajęły I miejsce.

29 maja odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Poeci dzieciom”.

Uczniowie pięknie prezentowali utwory:Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej,Marii Konopnickiej, Ignacego Krasickiego.

Kl.I-III

I miejsce- Szymon Sztandera

II miejsce- Katarzyna Leszczyk

III miejsce- Julia Malatyńska

Kl. IV-VI

I miejsce -Oliwia Jędrysiak, Anna Nowak

II miejsce -Maja Białek

30 maja nastąpiło rozstrzygnięcie gminnego konkursu „Bezpieczne wakacje w domu” zorganizowanego przez MOPS w Działoszynie. Prace propagujące bezpieczeństwo w czasie wypoczynku letniego wykonali: Fabian Białek, Lena Bator,Maja Białek, Maria Cymbik, Oliwia Jędrysiak, Ola Kamyk, Filip Korkus. Wyróżnienie otrzymał Fabian Białek.