• Walczymy o oczka Jasia

          • Mikołajkowy zawrót głowy!

          • Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 6 grudnia.  Ten dzień upłynął w wyjątkowej atmosferze. Było wesoło, kolorowo i bardzo słodko. Dzieci otrzymały mnóstwo prezentów. Szkołę odwiedzili bardzo mili goście- Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn pan Rafał Drab oraz Sekretarz Miasta i Gminy Działoszyn pani Marta Gniecioszek. Bardzo dziękujemy za słodkie upominki!

          • Dzień Praw Dziecka

          • 20 listopada obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji pani Urszula Piskuła przygotowała gazetkę informującą o prawach dziecka, a pani Ewa Pinkosz wzruszającą  prezentację na temat sytuacji dzieci w wielu zakątkach świata.

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • 17 listopada uczniowie klas IV-VI wzięli udział w XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Pomysłodawcą akcji jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. Autor kart Grabowskiego.

             

          • Spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej

          •   16 listopada w MGDK w Działoszynie odbyło się spotkanie poświęcone twórczości Wisławy Szymborskiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy szóstej: Maria Cymbik, Oliwia Jędrysiak i Aleksandra Kamyk. Pięknie przedstawiły utwory: "Kot w pustym mieszkaniu", "Gawęda o miłości ziemi ojczystej",  "Perspektywa". 

          • Koncert Patriotyczny

          • 10 listopada w MGDK w Działoszynie  odbył się Koncert Patriotyczny pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn pana Rafała Draba. Naszą szkołę reprezenowały uczennice klasy III Julia Malatyńska i Oliwia Marona, które brawurowo zaśpiewały piosenki patrotyczne. Wielkie Brawa dla wychowawczyni pani Danuty Bęben oraz dla Julki i Oliwki!

          • Poranek dla Niepodległej

          •  

            „Co to jest niepodległość
            Teraz wiem już na pewno.
            Każde dziecko dziś woła
            To polski dom, polska szkoła.
            Co to jest niepodległość
            Teraz wiem już na pewno.”

            Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że wiedzą „Co to jest Niepodległość”.  10 listopada odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wszyscy z powagą pięknie zaśpiewali wszystkie zwrotki naszego hymnu. Lena Kubicka zaprezentowała wiersz pt. „Ojczyzna”, Oliwia Jędrysiak nostalgiczny utwór Wisławy Szymborskiej pt.  „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”. Wiadomości na temat historii święta przypomniała Martyna Kamyk. Mogliśmy też posłuchać pięknych piosenek patriotycznych w wykonaniu: Marcela Barańskiego, Kornelii Grzelczyk, Laury Kamyk,  Julii Malatyńskiej i Oliwii Marony.

             

             

          • "Odblaskowe pierwszaki"

          • 27 października Policjanci Komendy Powiatowej w Pajęcznie  w ramach akcji „Odblaskowe pierwszaki” odwiedzili  uczniów klasy I. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zasady korzystania z drogi oraz konieczność noszenia elementów odblaskowych. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jaką rolę odgrywają odblaski i jak poprawiają widoczność pieszego. W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn  pan Rafał Drab, który  przekazał naszym pierwszakom kamizelki odblaskowe.

             

          • "Jesień da się lubić"

          • Szkolny Konkurs Plastyczny

            27 października odbyło się podsumowanie konkursu "Jesień da się lubić".

            Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach. 

            Kl I-III

            I miejsce- Oliwia Marona

            II miejsce- Julia Malatyńska 

            III miejsce -Hanna Bukowiec

             

            Kl IV-VI

            I miejsce- Martyna Kamyk

            II miejsce- Lena Bator

            III miejsce- Oliwia Jędrysiak

            Serdeczne gratulacje!

          • "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa"

          • 23 października 2023 roku odbyła się XVI edycja konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie w ramach programu prewencyjnego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Wzięli w nim  udział uczniowie drugich klas ze szkół podstawowych z całego powiatu, rozwiązywali  oni trudny test z wiedzy o bezpieczeństwie oraz pokonywali skomplikowany tor przeszkód. Naszą szkołę reprezenowali Nadia Owczarek oraz Krystian Mordal. Gratulacje!

          • Wojewódzkie Mistrzostwa w warcabach

          • 22 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkich Mistrzostwach w warcabach 100-polowych Zrzeszenia LZS. Zajęli w nich VI miejsce. Serdecznie gratulujemy!

          • Wycieczka z okazji Dnia Chłopaka

          • 2 października byliśmy w kinie.

             

            Klasy młodsze obejrzały film pt. „O psie, który jeździł koleją”.Dzieci zachwyciły się przeniesioną we współczesne czasy opowieścią o poruszającej historii przyjaźni dziecka i niezwykłego psa.

             

            Uczniowie klas IV-VI w tym samym czasie oglądali francuski film pt. „Siła naszych marzeń”.

            Oto komentarze po projekcji:

            Uważam, że film był bardzo pouczający, byłam bardzo ciekawa, co się wydarzy”.

            Moim zdaniem film jest bardzo ciekawy, uczący niepoddawania się i wiary w siebie”.

            Film bardzo mi się podobał, jest pełen ciepła, mądrości. Polecam go każdemu”.

            Film uczy nas wiary w siebie”.

            Uczy nas, że mimo upadków, zawsze możemy osiągnąć swój cel”.

            Film jest smutny, ale bardzo ciekawy”.

            Według mnie każdy powinien obejrzeć ten film, nauczył mnie,że trzeba wierzyć w marzenia,nawet gdy czasem wydają się niemożliwe do spełnienia”.

             

          • 21 września-Edukacja w lesie

          • Jak co roku uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Rezerwatu Przyrody „Dąbrowa w Niżankowicach”. Las-nazywany „fabryką tlenu” lub „zielonymi płucami planety” kolejny raz zachwycił wszystkich. Dzieci dowiedziały się, że: produkuje tlen, oczyszcza powietrze, jest miejscem uprawiania sportów, obdarowuje  bogactwem grzybów, jagód, ziół, dostarcza drewna, pomaga nam się odprężyć, jest miejscem życia wielu gatunków roślin i zwierząt. Wielką frajdę sprawiło dzieciom szukanie i zbieranie skarbów lasu. Po spacerze ścieżką edukacyjną rezerwatu,  uczniowie bawili się i odpoczywali na łonie natury. Oprócz pieczenia kiełbasek były wspólne zabawy i zawody sportowe.

            Bardzo dziękujemy pani Marii Poznerowicz z Nadleśnictwa Wieluń za zorganizowanie pouczającej  lekcji przyrody.

          • 16 września-Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej

          • 16 września odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Zarządu LZS Trębaczew. Drużyna piłkarzy naszej szkoły w składzie: Marcel Barański, Fabian Białek, Kacper Kamyk, Stanisław Kamyk, Piotr Madej, Wojciech Stasiak zdobyła II miejsce. Życzymy dalszych sukcesów!

          • 15 września Dzień Kropki

          • Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna.

            „W zdolności dziewczynki pani uwierzyła.

             Kolorową kropkę w ramki oprawiła.

             Cieszą nasze oczy kropki wesolutkie,

            talenty wskazują: duże i malutkie.”

            J. Okuniewska i B. Skrzypiec

             

            15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

            Uczniowie poznali historię małej, nieśmiałej Vashti, która nie wierzyła w swoje możliwości. Kiedy  na lekcji plastyki nie miała pomysłu na rysunek, nauczycielka zachęciła ją: „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie…” I wtedy wszystko się zmieniło. Dzięki nauczycielce dziewczynka rozpoczęła piękną podróż w poszukiwaniu swoich umiejętności.

            Panie Urszula Piskuła i Danuta Bęben mądrą pogadanką i wspaniałymi zabawami z kropką w tle przekonywały wszystkich, że  pewność siebie jest cechą, którą można w sobie wykształcić i rozwinąć. Każdy może być bardziej pewny siebie, jeśli tylko się o to postara. Czasami nie jest to łatwe, lecz z pewnością nie niemożliwe.

            Mamy nadzieję, że historia dziewczynki zainspiruje wszystkich  do odkrywania talentów oraz pokazania ich światu!

             

          • 14 września -wręczenie Stypendium Motywacyjnego dla Uczniów Naszej Gminy

          • Nagrody dla Uczniów

            14 września  odbyło się uroczyste wręczenie Stypendium Motywacyjnego dla uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Działoszyn przez Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn Pana Rafała Draba. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły również zostali nagrodzeni. Serdeczne Gratulacje!

          • Początek roku szkolnego

          • Ślubowanie klasy I

            4  września 2023 r. uroczystym apelem powitaliśmy  rok szkolny 2023/2024.

            Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Pan Rafał Drab, Rada Rodziców, Rodzice dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej.

            Dla pierwszoklasistów był to szczególny dzień. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez nich   ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektorka szkoły pani Beata Wojtal. W ten sposób:

             Białek Tobiasz, Błasiak Jan, Bukowiec Hanna, Jagielska Lena, Jędrysiak Franciszek, Kamyk Marcelina, Młynarska Kornelia, Młynarski Kuba, Pęcherz Zuzanna, Włodarczyk Igor

             zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Szczytach. Na zakończenie wszyscy  otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale. Nie zabrakło też gratulacji i upominków od rodziców oraz gości.

            Wszystkim uczniom życzymy owocnej pracy, zapału do nauki, wzajemnej życzliwości, zaufania, satysfakcji z czasu spędzonego w szkole oraz dużo radości!

          • WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY NA ROK SZKOLNY 2023/2024

          • Wyprawka klasy 1

            • piórnik –  najwygodniejszy dla pierwszaka jest piórnik z przegródkami i gumkami podtrzymującymi poszczególne przedmioty
            • tornister – plecak powinien być dopasowany do wzrostu dziecka
            • ołówki – najlepsze będą takie o twardości średniej – najłatwiej się nimi pisze i nie ulegają rozmazaniu, oznacza się je HB lub F
            • gumka do ścierania –  wysokiej jakości
            • temperówka – najlepiej sprawdzi się temperówka z pojemniczkiem
            • kredki  – 12 kolorów to wystarczająca ilość
            • flamastry – lepiej zainwestować w mniejsze opakowanie lepszych  „mazaków”
            • kolorowe długopisy lub cienkopisy – takie, aby nie przebijały ( 3 – 4 kolory)
            • mazak suchościeralny ( do ćwiczeń grafomotorycznych na zalaminowanej kartce)  , z cienką końcówką                                    
            • linijka – w pierwszej klasie uczniowi wystarczy zwykła linijka. Przybory kreślarskie (cyrkiel, kątomierz, ekierki ...) będą potrzebne dopiero w kolejnych latach.
            • okładki na podręczniki – według uznania, będziemy korzystać z podręczników„ Ale to ciekawe” wyd. mac  ( 4 części, które dziecko otrzymuje co 2-3 miesiące)
            • zeszyty w 3linie (2 sztuki) – polecam zeszyty z dwoma grubszymi liniami w kolorze czerwonym i jedną cienką błękitną linią (takie znacznie ułatwiają naukę pisania)
            • zeszyty w kratkę do matematyki (2 sztuki  )– polecam grubszy niż 16-kartkowy, ponieważ będziemy korzystać z wklejek , a to zabiera więcej miejsca
            • zeszyt do religii
            • zeszyt do języka angielskiego – nie jest wymagany
            • farby plakatowe – te w słoiczkach sprawdzają się lepiej, niż w tubkach.
            • pojemnik na wodę ( zamykany)
            • pędzelki – różnej grubości (2 okrągłe i 2 płaskie)
            • plastelina
            • bloki techniczne - 2 białe i 2 kolorowe ( A4 )
            • bloki rysunkowe –1 biały i 1 kolorowy ( A4)
            • wycinanki ( 1 zwykła i 1 samoprzylepna)
            • nożyczki – Najlepiej, aby miały zaokrąglone końce i były dopasowane wielkością do dłoni dziecka. Dostępne są też nożyczki dla leworęcznych ( jeszcze nie wiem czy ktoś potrzebuje).
            • klej w sztyfcie – 1 sztuka, ten w sztyfcie jest najłatwiejszy w użyciu i najtrudniej się nim ubrudzić.
            • klej w tubce typu magic – 1 sztuka
            • 2 teczki na gumkę ( do plecaka i do szafki)
            • 10 koszulek foliowych
            • strój na WF – ubrania na WF , koszulka najlepiej z czystej bawełny – to najbardziej oddychający i przewiewny materiał.
            • obuwie na zmianę i buty na WF – najlepiej takie, które nie powodują nadmiernego pocenia ( można wyposażyć je w wymienne wkładki) i nie pozostawiają śladów na podłodze.
            • worki do ćwiczeń i na obuwie ( podpisane).
            • dobrej jakości bidon/butelka na wodę 

             

            Proszę o podpisanie tych materiałów, które się da.

            Jeśli coś będzie potrzebne w trakcie roku szkolnego to oczywiście poinformuję.

                                                                              Dziękuję                                  Urszula Piskuła