• Dzień pełen wrażeń

30 marca odbyła się wycieczka do Wielunia.

Pierwszym punktem programu było kino.

Obejrzeliśmy piękny film pt. Sekret Wiki”. Opowiada on  o niezwykłej przyjaźni  dziewczynki z wyjątkowym zwierzęciem.Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku,  tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia  dostaje prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu.
            Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy?

My  wiemy, ponieważ już znamy tę niesamowitą historię.

Po filmie udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tam czekała na nas  Joanna Gradowska- autorka książki dla dzieci  pt.” Jak powstał Wieluń. Legenda”. Pani Joanna Gradowska w bardzo ciekawy sposób  przybliżyła nam historię dotyczącą powstania Wielunia, przeczytała fragmenty książki oraz  przeprowadziła krótkie warsztaty poetyckie. Na zakończenie   zrobiliśmy  sobie pamiątkowe zdjęcia.

Po spotkaniu z Joanną Gradowską, zwiedziliśmy całą bibliotekę, pani bibliotekarka   przedstawiła i pokazała nam wiele atrakcyjnych ofert jakimi dysponuje biblioteka, zachęcała do częstego jej odwiedzania i oczywiście promowała czytanie książek.

Na koniec udaliśmy się do Latakii, gdzie zjedliśmy pyszną pizzę.

Do Szczytów  wróciliśmy bardzo zadowoleni.

Już czekamy na następną wycieczkę.

• "Legenda o warszawskim Bazyliszku"

• Uczniowie klasy IV przygotowali inscenizację utworu Wandy Chotomskiej pt. „Legenda o warszawskim Bazyliszku”.28 marca zaprezentowali swoją pracę  przedszkolakom.  Wcielając się w poszczególne role, wykazali się niezwykłą pomysłowością, wyobraźnią i zaangażowaniem. Poza przygotowaniem interpretacji swoich kwestii, uczniowie pomyśleli też o strojach i rekwizytach, a nawet uproszczonej scenografii. Dzieci były zachwycone, w ciszy oglądały przedstawienie, a potem podziękowały aktorom gromkimi brawami.