• Konkurs "Piszę list do bohatera książkowego" rozstrzygnięty.

W konkursie "Piszę list do bohatera książkowego" wyróżnienia otrzymali:

Wiktoria Łakoma, Oliwia Jędrysiak, Antoni Patocki, Maja Białek, Wiktoria Stasiak, Kacper Leszczyk, Małgorzata Jagieła, Patryk Marona.

Serdeczne gratulacje!

• Sukces naszych Uczniów!

• 18 października w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe XV edycji konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie w ramach „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa.

Z wielką radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły- Oliwia Marona i Mikołaj Włodarczyk zdobyli II miejsce.

Serdeczne gratulacje!

• Wycieczka do lasu

• 13 października uczniowie  naszej szkoły udali się na jesienną wycieczkę do lasu w Niżankowicach. Przywitali nas pracownicy Nadleśnictwa Wieluń  i zabrali na spacer. Mieliśmy okazję obserwować ślady jesieni w lesie, podziwiać poszczególne gatunki drzew. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Po niecodziennej lekcji przyrody odbyło się ognisko.

Dzieci piekły kiełbaski,  bawiły się w różnorodne integracyjne zabawy i gry. Wszystkim było wesoło i przyjemnie, tym bardziej, że dopisała słoneczna i ciepła pogoda.

Pełni wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami wróciliśmy do domów.

• Odblaskowe pierwszaki

• 11 października Policjanci Komendy Powiatowej w Pajęcznie  w ramach akcji „Odblaskowe pierwszaki” odwiedzili  uczniów klasy I . Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zasady korzystania z drogi oraz konieczność noszenia elementów odblaskowych. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jaką rolę odgrywają odblaski i jak poprawiają widoczność pieszego. W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn  pan Rafał Drab, który  przekazał naszym pierwszakom kamizelki odblaskowe.

• XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 7 października 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  Uczniowie przygotowywali się do niego już od 3 października, rozwiązując szereg zadań, zagadek, łamigłówek dotyczących mnożenia. 7 października uczestnicy mogli wykazać się sprawnością fizyczną, a przy tym popisać się umiejętnością posługiwania się tabliczką mnożenia w różnych sytuacjach.

Zwycięzcy:

W kategorii dziewcząt

I miejsce  - Wiktoria Stasiak z  kl.VI

II miejsce - Kinga Szymańska z  kl.VI

III miejsce-  Małgorzata Jagieła z kl.VI

W kategorii chłopców

I miejsce - Stanisław  Kamyk z kl. IV

II miejsce - Filip Korkus z kl. V

III miejsce - Fabian Białek z kl. IV

Serdeczne gartulacje.

Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa!

• VII Szkolny Konkurs "Jesień da się lubić"

• 10 października odbyło się rozstrzygnięcie VII Szkolnego Konkursu  „Jesień da się lubić”.

W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich klas.

Komisja miała nie lada problem z wyborem najciekawszej pracy. Wszystkie  były bardzo oryginalne i staranne.

Wyniki konkursu są następujące:

Kl. I-III

I miejsce - Jaś Marchwicki z klasy I

II miejsce - Zuzia Rychter z kl. II

III miejsce - Marcel Barański z kl. III

Kl.IV-VI

I miejsce - Patryk Marona z kl.VI

II miejsce - Arthur Białek z kl.VI oraz Filip Stoparek z kl.IV

III miejsce - Kinga Szymańska z kl.VI oraz Filip Korkus z kl.V

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom!