• Konkurs recytatorski rozstrzygnięty!

•         23 maja 2022 r. nastąpiło oczekiwane od kilku dni rozstrzygnięcie Szkolnego konkursu recytatorskiego, który miał miejsce w naszej szkole 13 maja 2022 r.

Siedemnaścioro uczniów i uczennic zaprezentowało się w recytacji znanych wierszy
            Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Dostarczyli tym miłych wrażeń wywołując uśmiech na twarzach widowni oraz pobudzili do refleksje nad morałami płynącymi z treści. Swym występem zachęcili innych do sięgania po literaturę dziecięcą tych wspaniałych poetów.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział w konkursie i gratuluję wyników!

Z grona uczestników wyłoniono laureatów I, II i III miejsca w dwóch kategoriach wiekowych, a mianowicie : z klas I – III i IV-V. Biorąc pod uwagę sposób zaprezentowania się na forum, recytację oraz ogólny wyraz artystyczny nagrodzono uczestników dyplomami, a laureatów poszczególnych miejsc nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

W grupie młodszej :

I miejsce zajęła Julia Malatyńska z kl. 1 wierszem „ Kwoka”,

II miejsce Wojciech Sztandera z kl. 2 i Katarzyna Leszczyk z kl.1 , oboje wybrali wiersz

„ Kaczka –dziwaczka”,

III miejsce Alan Czyż kl.1 z wierszem „ Okulary” i Oliwia Marona kl.1 w wierszu
            „ Zosia Samosia”.

W grupie starszej:

I miejsce Anna Nowak w wierszu „ Leń”, kl. 5

II miejsce Piotr Madej w wierszu „ Dyzio Marzyciel”, kl. 4

III miejsce Oliwia Jędrysiak w wierszu „ Entliczek - pentliczek” kl.4

Gratulacje dla wszystkich!!!

Organizator konkursu Urszula Piskuła

• Konkurs ortograficzny -zapowiedź

• 27 maja odbędzie się konkurs ortograficzny dla klas IV- V

Dyktando 2022

Cele konkursu
            1. Dbałość o czystość i piękno języka polskiego.
            2. Propagowanie idei poprawnej pisowni.
            3. Motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.
            4. Podniesienie poziomu znajomości ortografii i interpunkcji polskiej.
            5. Doskonalenie umiejętności stosowania zasad ortograficznych.
            6. Kształcenie pamięci, uwagi i logicznego myślenia.
            7. Rozbudzenie w uczniach tzw. czujności ortograficznej.

Zasady oceniania

a)Ocenie podlegać będzie zarówno poprawność ortograficzna, jak i interpunkcyjna.

b) Błędy interpunkcyjne: trzy błędy interpunkcyjne mają wartość jednego błędu ortograficznego.

Uwagi ogólne dotyczące przebiegu konkursu

1. Nauczyciel czyta całe dyktando w celu zapoznania uczniów z jego treścią.
            2. Nauczyciel dyktuje po kolei każde zdanie. Nie mówi, gdzie należy postawić przecinek, wielką literę.
            3. Każde następne zdanie dyktuje po upewnieniu się, że wszystkie dzieci napisały zdanie poprzednie.
            4. Po napisaniu dyktanda nauczyciel czyta je jeszcze raz - dość wolno. Dzieci sprawdzają swoje zdania, poprawiają, uzupełniają ewentualne braki.

5. Wszelkie nieczytelne i niejednoznaczne zapisy wyrazów, grup wyrazowych i znaków interpunkcyjnych będą interpretowane na niekorzyść piszącego. Ewentualne poprawki należy nanieść przez skreślenie wyrazu błędnego i napisaniu go ponownie Skreślenia muszą być wyraźnie zaznaczone.

• Program "Poznaj Polskę"

• Miasto i Gmina Działoszyn otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” – edycja 2022 na realizację wycieczek szkolnych dla klas I-III oraz IV-VIII.

Dofinansowanie otrzymała Szkoła Podstawowa w Szczytach

Kwota przyznanych przez Ministra środków wynosi ogółem 8 492,00 zł

Przedsięwzięcie „Poznaj Polskę” ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Podczas wycieczek w 2022 r., uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczytach zwiedzą następujące punkty edukacyjne wskazane do wyboru przez Ministra Edukacji i Nauki:

Klasy I-III  i IV – VIII Szkoły Podstawowej w Szczytach:

(dofinansowanie ze środków MEiN dla klas I-III w wysokości 4 920,00 zł a dla klas IV – VIII w wysokości 3 572,00 zł)

• Zamek Królewski na Wawelu. Państwowe Zbiory Sztuki, Kraków,
            • Kraków - historyczny zespół miasta,

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczytach wyjadą na wycieczkę 13 czerwca 2022.

Życzymy niezapomnianych wrażeń.

• Konkurs recytatorski - zapowiedź

• Z przyjemnością informuję, że w najbliższy piątek tj. 13 maja 2022 r. w naszej szkole odbędzie się Szkolny Konkurs Recytatorski. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie wszystkich klas. Zaprezentują oni wybrane wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Czekamy z niecierpliwością!

organizator konkursu: U. Piskuła

• Święto Flagi i rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go maja.

• 29-go kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Szczytach, podczas uroczystej akademii z racji zbliżających się świąt majowych, uczniowie przedszkola przedstawili montaż słowno-muzyczny.

Grupa 3-4 latków pod opieką pani Liliany Wróblewskiej-Podyma zaprezentowała się w wierszu Czesława Janczarskiego: ,,Powiewa flaga”, nawiązując do symboli narodowych.

Grupa starsza 5-6 latków, przygotowana przez panią Katarzynę Tasarz, przybliżyła charakter poszczególnych świąt: Święta Flagi i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja krótką inscenizacją.

Przedszkolaki podkreśliły charakter tej pięknej uroczystości nastrojowo-patriotycznymi utworami: ,,Kocham Polskę” i ,,Piosenka młodego patrioty”. Całość akademii uświetniły biało-czerwone stroje małych artystów i ich patriotyczna postawa pełna szacunku do Ojczyzny.