• Wycieczka do Łodzi

• 15 grudnia odbyła się wycieczka do Łodzi

"Przygody Mikołajka"

Dzieci odwiedziły Teatr Arlekin i obejrzały „Przygody Mikołajka”. Była to wyjątkowa okazja. Arlekin to drugi teatr  w Polsce, któremu udało się zdobyć prawa do  wystawienia sztuki. Premiera odbyła się 7 grudnia. Ponadto  to bardzo duża produkcja z udziałem 11 aktorów, którzy kreują ponad 20 postaci. Ich metamorfozy są możliwe m.in. dzięki ruchomym maskom i rzeźbiarskim, lekko powiększonym kostiumom. Autorką projektów niezwykłych masek wykorzystanych w przedstawieniu jest Małgorzata Młodnicka. Zastosowanie nietypowych masek to pomysł reżysera Jerzego Bielunasa.Autorem choreografii jest zwycięzca 1. polskiej edycji programu "You Can Dance".

EC 1

Następnym punktem programu było zwiedzanie wystawy w Centrum Nauki i Techniki EC 1. Centrum Nauki i Techniki EC1 znajduje się na terenie historycznej Elektrowni Łódzkiej i zajmuje powierzchnię całkowitą 18 tysięcy metrów kwadratowych. Na miejscu można skorzystać z kilkuczęściowej ekspozycji poruszającej różne obszary nauki.

To był niesamowity dzień!

• Magiczny wieczór w szkole...

• 14 grudnia wspólnie z rodzicami obejrzeliśmy  przedstawienie teatralne na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa pt. „Opowieść wigilijna”.

Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Urszuli Piskuły   przenieśli nas do dziewiętnastowiecznego Londynu, na jedną z ulic miasta przepełnionego atmosferą Bożego Narodzenia, radosnego oczekiwania wigilijnego wieczoru i kolędowania. Obejrzeliśmy  opowieść o Scrooge`u, człowieku skąpym, nieczułym na ludzkie potrzeby, któremu obce jest czynienie dobra bliźniemu. W wigilijnym czasie, kiedy świat realny może przenikać się z rzeczywistością pozaziemską, dane mu  jest przeżyć spotkanie z trzema duchami. Spotkania te przyczyniają się do wewnętrznej przemiany Scrooge`a, a nam dostarczają wzruszeń  i zmuszają do osobistej refleksji.

Występ  zrobił na publiczności ogromne wrażenie.

Wspaniała scenografia i kostiumy, znakomita muzyka zagwarantowały fascynujące widowisko z głębokim przesłaniem, opowiadające o tym, co w życiu jest najważniejsze.

• Sukces naszej Uczennicy!

• Konkurs Poetycki i Prozatorski

8 grudnia został rozstrzygnięty XIV  Konkurs Poetycki i Prozatorski "W słowach utopieni...".

Z wielką radością informujemy, że uczennica naszej szkoły

Kinga Szymańska zajęła w nim I miejsce.

Serdeczne gratulacje!

• Sukces naszych Uczniów!

• Gminny Konkurs Plastyczny

30 listopada odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego „Działoszyn w skałach wapiennych zaklęty”.

Miło nam poinformować, że wśród zwycięzców konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Filip Korkus  - III miejsce

Leon Białek-   wyróżnienie

Nagrody otrzymali również: Arthur Białek, Oliwia Jędrysiak, Wiktoria Łakoma oraz Kinga Szymańska.

Serdeczne gratulacje dla Wszystkich!